Anasayfa / Haberler, Ödüller, Başarılar

haberler-ödüller-başarılar

GECCE MEKÂN OSCAR’LARI 2014
gile restaurant
İstanbul’un az sayıdaki şef restoranlarından biri olan Gile Restaurant’ın genç ve yaratıcı şefleri, bu kez Gecce Mekân Oscar’larında ‘En İyi Şef’ ödülüne layık görüldüler.

Türkiye magazin medyasının en çok takip edilen yayınlarından gecce.com’un 14’üncüsünü düzenlediği ödüller, seçkin jüri tarafından yapılan oylamayla sektörün en iyilerine dağıtıldı. İstanbul’un en başarılı mekan ve işletmecilerinin seçildiği Mekan Oscarları’nın ‘En İyi Şef’ kategorisinde Üryan Doğmuş ve Cihan Kıpçak, Gile Restaurant’ta sundukları ‘avangart Türk mutfağı stilindeki sürprizli lezzetleriyle’ ödülün sahipleri oldular.
CONDE NAST JOHANSENS
argos in cappadocia
Seyahat ve konaklama rehberliğinde dünya çapında otorite olarak kabul edilen Conde Nast Johansens, argos in Cappadocia’yı yeni bir ödüle layık gördü. 2015 Mükemmellik Ödülleri sahiplerini bulurken, argos in Cappadocia ‘Avrupa'nın En Güzel Country Oteli’ ödülüyle onurlandırıldı. Conde Nast Johansens seyahat uzmanları argos in Cappadocia’yı, ‘keşişlere özgü huzur atmosferi’ ve ‘nefes kesen Erciyes Dağı manzarası’ özelliklerinin altını çizerek tavsiye etti.

argos in Cappadocia, Conde Nast Johansens Mükemmellik Ödülleri’nde 2012 yılında ‘En Mükemmel Manzara’, 2013’te de ‘Sürdürülebilir Konukseverlik & Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ ödülünün sahibi olmuştu.

Uzman ekiplerin değerlendirmelerine dayanarak her yıl verilen Mükemmellik Ödülleri, sıra dışı deneyimler sunan ayrıcalıklı mekanları dünya çapında daha görünür kılıyor.

uzunetap
Longest Night/Run or Ride 2014 Kayıtları Açıldı!
İstanbul'da yılın en uzun gecesi yine macera dolu. 2013 yılında ilki gerçekleştirilen Longest Night/Run or Ride, 2014 yılında da Uzunetap ve SET Adventures işbirliği ile 20 Aralık 2014 Cumartesi gecesi Çekmeköy, Taşdelen Ormanları'nda start alıyor! Koşu ya da bisiklet olmak üzere iki farklı dalda eşzamanlı olarak gerçekleşecek yarışta koşu 8K, koşu 20K, ultra maraton 60K ve bisiklet 20K olmak üzere 4 ayrı kategori bulunuyor. Dereceye giren yarışmacıları ise büyük ödüller bekliyor.
Siz de heyecan ve adrenalin dolu bu gecede, koşarak ya da pedallayarak geceyi gündüze çevirmeye var mısınız?
Detaylı bilgi ve başvuru için: www.uzunetap.com
FODOR’S 100 HOTELS, 2014
argos in cappadocia
Seyahat rehberliğinde dünyanın 75 yıldır lider isimlerinden biri olmayı sürdüren Fodor’s Travel, küresel çapta benzersiz özelliklere sahip otelleri belirlediği “Fodor’s 100 Hotels 2014” kapsamında argos in Cappadocia’yı “Dünyanın En Güzel 12 Küçük Oteli” arasında gösterdi. Uzman editörler ve turizm profesyonelleri tarafından 8 kategoride oluşturulan seçkide “Küçük Otel” kategorisinde yer alan argos in Cappadocia misafirlerine yaşattığı sıra dışı deneyimi, mükemmel servisi, seçkin tarzı ve olağanüstü dokusuyla öne çıkarken “Dünyanın En Güzel 100 Oteli” listesine Türkiye’den giren tek otel oldu.
WINE SPECTATOR 2014 RESTORAN ÖDÜLLERİ
Seki Restaurant
Seki Restaurant, dünyanın önde gelen şarap kültürü yayınlarından Wine Spectator tarafından ‘Award of Excellence’ ödülüyle onurlandırıldı. ‘2014 Restaurant Awards’ kapsamında, benzersiz ve zengin kavıyla ödüle layık görülen Seki Restaurant’ın özgün yeraltı mahzeninde dünyadan ve Türkiye’den seçkin örneklerin yanı sıra Argos bağlarında yetişen üzümlerden üretilen ödüllü şarapları da yer alıyor.
TRIP ADVISOR
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, tüm dünyadan seyahatseverlerin konaklamalarıyla ilgili yorumlarını paylaştığı TripAdvisor sitesi kullanıcıları tarafından geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Türkiye’nin En iyi 25 Oteli’nden biri ve ‘Türkiye’nin En Romantik 25 Oteli’nden biri olarak seçildi.
TRIP ADVISOR
argos in cappadocia
Tüm dünyadan gezginlerin konaklamalarıyla ilgili objektif yorumlarını paylaştıkları web sitesi TripAdvisor, argos in Cappadocia’yı 2014 yılında da Mükemmelik Sertifikası’na layık buldu. argos in Cappadocia, 2012 ve 2013 yıllarında da aynı ödüle layık bulunmuş, ayrıca 2013 yılında olduğu gibi 2014 yılında da sitenin kullanıcıları tarafından, Türkiye’nin en iyi 25 otelinden biri seçilmişti.
DECANTER DÜNYA ŞARAP ÖDÜLLERİ 2014
argos bağcılık
Şarapçılık sektöründe dünyanın en büyük ve en etkili yarışmalarından biri olan Decanter World Wine Awards’da 2010 Şiraz, Altın Madalya; Kalecik Karası 2010 ve Şiraz 2011 şaraplarımız Gümüş Madalya aldı. Dünyaca ünlü şarap uzmanlarının jüri üyesi olduğu yarışmada Kalecik Karası 2011 ise mansiyona layık görüldü. Ödüllü şaraplarımızın tadına bakmak için Seki Restaurant’a bekleriz.
LONELY PLANET SEYAHATTE EN İYİLER 2014
argos in cappadocia
Önde gelen seyahat rehberi Lonely Planet, seyahatte en iyi akımları, mekanları ve deneyimleri listelediği ve dünya çapında yayımlanan ‘Seyahatte En İyiler 2014’ kitapçığında, argos in Cappadocia’yı ‘En İyi Balayı Mekanları’ arasında bir numaraya layık gördü.
Men’s Journal Magazine
uzunetap
Men’s Journal Magazine/”One of the 25 Best Adventure Marathons in the World” Erkeklere özel stil, sağlık, seyahat, spor ve macera turizmi hakkında dünyanın en çok takip edilen dergileri arasında yer alan Men’s Journal Magazine, yayınladığı “Dünyanın En İyi Macera Maratonları” listesinde Runfire Cappadocia Ultra Maratonu’na yer verdi.

argos kültür-sanat & argos iletişim
İnsanlık tarihi boyunca çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmış, masalsı görüntüsü ve eşsiz doğasıyla dünyanın en büyüleyici atmosferlerinden biri olan Kapadokya’nın tüm güzellikleri bir kitapla dünyaya tanıtılıyor. Argos Kültür Sanat ve Argos İletişim tarafından Nevşehir Valiliği için hazırlanan kitapta, Kapadokya’nın dört mevsim boyunca süregelen güzelliğinin yanı sıra peribacaları, kayalara oyulan yeraltı şehirleri, yöreye ait geleneksel el sanatları gibi pek çok özelliği eşsiz fotoğraflar ve şiirsel bir dille yer alıyor. Kitabın içinde yer alan Mercan Dede albümü ise Kapadokya’nın tüm güzelliklerini yoğun bir biçimde hissetmenizi sağlıyor.
TÜRKİYENİN EN BAŞARILI TURİZM YATIRIMLARI 2013
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, Ekonomist, Capital dergileri ve Burgan Bank işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması 2013’ kapsamında ‘Türkiye’nin En İyi Butik Otel Yatırımı’ ödülüne layık görüldü. Türkiye turizm sektöründe yatırımları teşvik etmek amacıyla dördüncüsü gerçekleştirilen araştırmada ödüller 13 kategoride veriliyor.
WORLD LUXURY HOTEL AWARDS 2013
argos in cappadocia
Lüks otel sektöründe servis standartlarını yükseltmeyi amaçlayan World Luxury Hotel Awards, 2012’de Türkiye’nin En İyi Lüks Butik Oteli seçtiği argos in Cappadocia’ya bu kez de Türkiye’nin En Romantik Lüks Oteli ödülünü layık gördü. Otel müşterileri tarafından yapılan oylamayla verilen ödüller, hizmette mükemmelliği teşvik etmeyi hedefliyor.
THE INTERNATIONAL HOTEL AWARDS 2013
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, küresel turizm endüstrisinin önemli etkinliklerinden biri olan The International Hotel Awards’dan (IHA) ürün, servis ve misafir yorumları dikkate alınarak verilen ‘Türkiye’nin En İyi Oteli’ ödülünü aldı. Uluslararası otelcilik sektörünün en iyilerini ödüllendiren IHA, geniş çaplı kriterleri baz alan titiz bir jüri değerlendirmesi ile veriliyor.
THE INTERNATIONAL HOTEL AWARDS 2013
argos in cappadocia
Dünyanın en iyi otel ve turizm şirketlerini belirleyen The International Hotel Awards (IHA), argos in Cappadocia’ya aynı yıl içinde iki ödülü layık gördü. argos in Cappadocia ‘Türkiye’nin En İyi Oteli’ seçildiği yarışmada ayrıca ‘En Beğenilen Otel İç Mekan Tasarımı’ ödülünü de aldı.
SKAL International
argos in cappadocia
SKAL International İstanbul Kulübü’nün bu yıl 16.sı düzenlenen SKALİTE 13 - Turizmde Kalite Ödülleri’nde, ‘Butik/Özel Belgeli Otel’ kategorisinde argos in Cappadocia ödüle layık görüldü. Skalite ödülü, Skal klüpleri ve büyük jürinin oyları ile belirleniyor
TRIP ADVISOR
argos in cappadocia
İnternetin en büyük seyahat sitesi TripAdvisor, argos in Cappadocia’yı bir kez daha Mükemmelik Sertifikası’na layık buldu. TripAdvisor, gezginlerin yorumlarıyla yaptıkları değerlendirmelere dayanarak her yıl belirli konaklama yeri, gezilecek yer ve restoranları onurlandırıyor. argos in Cappadocia, 2012’de de aynı ödüle layık bulunmuştu.
CONDE NAST JOHANSENS MÜKEMMELLİK ÖDÜLLERİ 2013
argos in cappadocia
Lüks otelcilik sektöründe en iyileri belirleyen ve layık görüldüğü kurumda kaliteyi simgeleyen en önemli ödüllerden biri olan Conde Nast Johansens Mükemmellik Ödülleri’nin 2013 yılında ‘Sürdürülebilir Konukseverlik & Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ alanındaki ödülünün sahibi argos in Cappadocia oldu.
Bu ödül, argos in Cappadocia’nın çevre dostu duruşu ve yerel ekonomiyi destekleyerek bölgeye sağladığı faydaların altını çizmesi nedeniyle de büyük önem taşıyor.
SYRAH DU MONDE ULUSLARARASI ŞARAP YARIŞMASI 2013
argos bağcılık
Uzman jüri tarafından dünyanın en iyi Şiraz şaraplarının seçildiği uluslararası şarap yarışması Syrah du Monde, Argos bağlarının üzümlerinden, Turasan-Ürgüp tesislerinde üretilen Şiraz 2010 şarabını Altın Madalya’ya layık gördü. Şiraz 2010, bu ödülle Türkiye’ye Syrah du Monde’un ilk altın madalyasını getirdi.
GQ MEN OF THE YEAR, 2013 ÖDÜLLERİ
gile restaurant
Argos Şirketler Grubu’nun en yeni girişimi olan Gile Restaurant şefleri Üryan Doğmuş ve Cihan Kıpçak, GQ dergisi tarafından ‘Yılın Şefleri’ seçildi. GQ bu haberi, “Üryan Doğmuş ve Cihan Kıpçak’ın Mayıs ayında Akaretler Sıraevler’de açtıkları Gile Restaurant, geleneksel ve yerel tatları birleştirerek ‘şef restoranı’ konseptinin hakkını veriyor” cümleleriyle duyurdu.

Dünyada 20 ülkede yayınlanan derginin 18 yıldır hayranlık uyandıran erkeklere verdiği ‘Men of the Year’ ödüllerinde onurlandırılan şeflerimiz, yerel lezzet kültürünü dünya trendlerinden yararlanarak yorumlayıp, yukarıya taşımalarıyla bu ödüle layık görüldüler.
ACE OF M.I.C.E. AWARDS 2012
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, Turizm Medya Grubu tarafından düzenlenen I. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri’nde (Ace of M.I.C.E.) ‘Özel Toplantı Hizmeti Veren Butik Tesisler’ kategorisinde sektörün en iyisi seçildi. Kongre ve toplantı turizminin Türkiye’deki potansiyelini ortaya çıkarma ve geliştirme amacı ile ilk kez düzenlenen etkinlikte, 4 ana sektördeki 27 ayrı kategoride en iyiler seçildi.
WORLD LUXURY HOTEL AWARDS 2012
argos in cappadocia
Uluslararası turizm sektörünün en prestijli organizasyonlarından World Luxury Hotel Awards, 2012 yılında dünyanın en iyilerini açıkladı. 13 Ekim 2012 tarihinde Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da gerçekleştirilen bir törenle açıklanan World Luxury Hotel Awards 2012’de (WLHA) argos in Cappadocia, ülke kategorisinde, Türkiye’nin en iyi “lüks butik oteli” ödülüne layık görüldü.
TRIP ADVISOR
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, gezginlerin yorumlarıyla yaptıkları değerlendirmede aldığı en yüksek toplam puanla 2012’de TripAdvisor Mükemmellik Sertifikası’na layık görülerek büyük bir başarıya imza attı. Aylık ziyaretçi sayısı milyonlara ulaşan, seyahat eden gerçek kişilerden güvenilir tavsiyeler içeren, dünyanın en büyük seyahat web sitesi TripAdvisor, sürekli olarak mükemmel bir konukseverlik taahhüdü sergileyen belirli konaklama yeri, gezilecek yer ve restoranları onurlandırıyor.
CONDE NAST JOHANSENS 2012 ÖDÜLLERİ
argos in cappadocia
Dünyanın önde gelen seyahat endüstrisi otoritelerinden Condé Nast Johansens, 2012 Mükemmellik Ödülleri’nin sahiplerini açıkladı. İki yıldır en çevreci ve romantik otel kategorilerinde finalist olan argos in Cappadocia, “En Mükemmel Manzara” kategorisinde ödülün sahibi oldu.
argos in Cappadocia’nın yamaca kademeler halinde yayılan konakları; özel teraslı süitleri, ve doğal peyzajlı bahçelerinin önünde göz alabildiğine uzanan Güvercinlik Vadisi ve görkemli Erciyes Dağı manzaralarıyla dış mekanın büyüsünü iç mekana başarıyla taşıyor.
THE INTERNATIONAL HOTEL AWARDS 2012
argos in cappadocia
Bağımsız bir uzman jüri tarafından her yıl dünyanın en iyi otel ve turizm şirketlerinin belirlendiği The International Hotel Awards (IHA), argos in Cappadocia’yı 2012 yılının Türkiye’de en beğenilen oteli seçti.
THE INTERNATIONAL HOTEL AWARDS 2012
argos in cappadocia
Dünyanın en iyi otel ve turizm şirketlerini belirleyen The International Hotel Awards (IHA), argos in Cappadocia’ya aynı yıl içinde iki ödülü layık gördü. argos in Cappadocia ‘Türkiye’nin En Beğenilen Oteli’ seçildiği yarışmada ayrıca ‘En Beğenilen Otel İç Mekan Tasarımı’ ödülünü de aldı.
VOYAGER ÖDÜLLERİ 2012
argos in cappadocia
Türkiye’nin ilk seyahat rehberi Voyager’ın “En İyi Kimler” başlığı altında hazırladığı okur anketi sonucunda argos in Cappadocia ‘Butik Oteller’ kategorisinde ‘En İyi Lokasyon’ seçildi. Seyahati bir yaşam biçimi haline getiren okurlar, turizm sektörünün farklı oyuncularını yedi kategoride tüketici gözüyle değerlendirdi.
ARKİPARC
argos yapı
Arkitera Mimarlık Merkezi’nin düzenlediği, Türkiye’de gayrımenkul sektörünü kentsel kalite açısından derecelendiren ilk ve tek yarışma Arkiparc etkinliğinde otel kategorisinde verilen ‘Gayrimenkul Geliştirme Ödülü’ argos in Cappadocia’nın oldu. Otel eşsiz konumu, çevreyle olan estetik uyumu, iç içe geçen yaşam alanları, öne çıkan iç dekorasyonu ve sürdürülebilir çevre konusundaki duyarlılığı sebebiyle ödüle layık görüldü.zbr /> 18 yıllık bir restorasyon öyküsüne sahip argos in Cappadocia projesi, Ağa Han ödüllü mimar Turgut Cansever’in sanat danışmanlığında, Kapadokya bölgesinde çok sayıda gayrimenkul geliştirme, konut restorasyonu, çevre koruma ve sosyokültürel mekan projeleri üzerinde çalışan Argos Yapı tarafından hayata geçirildi.
TRAVEL WEEKLY
argos in cappadocia
Küresel seyahat endüstrisinin önde gelen haber ve inceleme kaynaklarından Travel Weekly dergisi tarafından 2011 Silver Magellan Ödülü’ne layık görülen argos in Cappadocia, dünyanın En İyi Lüks Otel ve Resort’ları arasına yerleşti.
Travel Weekly Magellan Ödülleri, her yıl tasarımdan pazarlama hizmetlerine kadar seyahat endüstrisinde pek çok kategorinin en iyilerini belirliyor. Ayda ortalama 40 bin okuyucuya ulaşan yayının web sitesi de aylık ortalama 30 bin ziyaretçi alıyor.
2011 FODOR’S 100 HOTELS
argos in cappadocia
Seyahat enformasyonu alanında dünyanın lider yayını Fodor’s Travel, argos in Cappadocia’yı ‘Dünyanın En İyi 100 Oteli‘ seçkisine aldı. Bu yıl 75’inci yılı şerefine dünyanın en iyi 100 otelini seçerken 8 yeni kategori başlığı belirlenen Fodor’s 100 Hotels seçkisinde AIC, dünyada gerçek otantik deneyimi en iyi şekilde yaşatan oteller arasına yerleşti.
TRIP ADVISOR
argos in cappadocia
Dünyanın en büyük seyahat içerik web sitesi TripAdvisor, argos in Cappadocia’yı ‘Mükemmellik Sertifikası’yla onurlandırdı. Sertifika için değerlendirmeler kullanıcıların oylamalarına dayanarak yapılıyor. TripAdvisor aylık 50 milyonun üzerinde ziyaretçisiyle dünya gezginlerinin gerçek referans mecrası olarak kabul ediliyor.
GAYOT.COM
argos in cappadocia
1969’dan beri dünyaya yayılmış seçkin profesyonel ekibinin özenle seçtiği otel, restoran ve diğer seyahat yorumlarına yer veren seyahat rehberi Gayot, web sitesinde yayınladığı ‘Dünyanın En İyi 10 Balayı Oteli’ listesinde argos in Cappadocia’ya yer verdi
DEPARTURES
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, American Express Platinum kart kullanıcılarına yönelik olarak hazırlanan Departures Dergisi’nin web sitesi tarafından “Dünyanın en iyi 10 şarap oteli” arasında gösterildi. Otelin kendi bağlarının Şiraz ve Kalecik Karası üzümleriyle yapılan şaraplarından ve Seki Restaurant’ı çevreleyen teraslardaki Misket üzümlerinden de söz edilen yazıda, Seki Restaurant’ın muhteşem Güvercinlik Vadisi manzarasından da bahsediliyor.
ECO LUXURY NETWORK
argos in cappadocia
Çevreci yaklaşımları ve doğa dostu uygulamalarıyla ön plana çıkan argos in Cappadocia, ekolojik yaşam, kültürel koruma ve yerel değerlerin turizmde gerçek lüksü ifade ettiği yaklaşımını ortaya koyan “Eco Luxury” ağına seçilen ilk Türk oteli oldu.

Daha önce de çevreci yaklaşımları ile pek çok ödül kazanan argos in Cappadocia’nın bağ ve bahçelerinde ekolojik bir yöntem olan damla sulama sistemi kullanılıyor. Katı atıklar dönüştürülüyor ve otelde kullanılan plastik malzemeler tasarımcı Gülnur Özdağlar tarafından birer sanat eseri haline getirilerek dekorasyonun bir parçası oluyor. argos in Cappadocia, koruma-turizm ilişkisinde ise, tarihi izlerin sadakatle korunduğu ve aktarıldığı, terk edilerek yok olma sürecine girmiş geleneksel bir köyün yeni bir yaşama kavuştuğu bir turizm-geliştirme modeli olarak dikkat çekiyor.

Tüm dünyada da, Eco Luxury’ye dahil olan oteller, var oldukları coğrafyada ekolojik, kültürel ve ekonomik ortaklıklar yaratıyor. Böylelikle mükemmel hizmet sunarken ekolojik sistemi, yerel değerleri de korumuş oluyor ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlıyorlar.
CONDE NAST JOHANSENS MÜKEMMELLİK ÖDÜLLERİ 2011
argos in cappadocia
Küresel seyahat otoritesi Condé Nast Johansens, kuruluşunun 29’uncu yılında dünyanın en iyi otellerini belirledi. 2011 Mükemmellik Ödülleri’nde En Romantik Oteller kategorisinin Türkiye’den tek finalisti argos in Capppadocia oldu.
TREND CARDS
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, Avrupa Turizm Komisyonu (ETC) tarafından seyahat trendlerini açıklamak üzere hazırlanan Trend Cards 2011’de Tasarım Otelleri kategorisinde yer aldı. Kategoriye Türkiye’den giren tek otel olan argos in Cappadocia’nın bu başarısı böylelikle Avrupa’daki tüm komisyon üyesi ülkeler tarafından paylaşılmış oldu.

Avrupa Turizm Komisyonu Trend Cards’da yer almak üzere her yıl dünya seyehat trendlerine karar vermek için birçok kategori belirliyor; komisyon üyesi olan ülkelere bu başlıklar gönderilerek bilgiler isteniyor. Gelen bilgiler doğrultusunda ise seyahat sektörünün en son trendleri oluşturuluyor.
Holidays for Couples
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, Avustralya’nın önde gelen seyahat dergisi Holidays for Couples, 2011 En İyi Romantik Oteller listesinde yer buldu. Dünyanın en güzel romantik konaklama noktalarını belirleyen derginin sıralamasının açıklandığı sayıda argos in Cappadocia’nın özellikle nefes kesen manzarası ve “mükemmel birer aşk mağarası” olarak nitelen Splendid süitleri ön plana çıkarılıyor.
CONDE NAST JOHANSENS 2010 GREEN AWARDS
argos in cappadocia
Turizm sektöründe standartları belirleyen Condé Nast Johansens, çevre dostu otellerin derecelendirildiği Green Awards 2010 finalistlerini açıkladı. argos in Cappadocia, bu kategoride Türkiye’den gösterilen ilk ve tek finalist oldu.
TRAVEL+LEISURE
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, dünyanın önde gelen seyahat ve eğlence dergilerinden Travel+Leisure ‘It List 2010’a girerek “dünyanın en iyi ve en heyecan verici 45 otelinden biri” olarak gösterildi. Derginin 2010 yılında seçtiği en iyi oteller arasında Türkiye’den yalnızca argos in Cappadocia bulunuyor.
Kiwi Collection
argos in cappadocia
Dünyanın lider lüks otel ağı Kiwi Collection, 2010’un en romantik otellerini belirledi. argos in Cappadocia “Top 10 Romantic Hotels” seçkisine girerek dünyanın en güzel romantik otelleri arasında sıralandı.